Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Andrej Denisov: Rusko a Čína – Zlatý vek partnerstva - ruvr.ru - chelemendik.sk

 

Andrej Denisov: Rusko a Čína – Zlatý vek partnerstva - ruvr.ru

2020-02-26  (20:00)

 - Andrej Denisov: Rusko a Čína – Zlatý vek partnerstva - ruvr.ru
 
Foto: RIA Novosti

Veľvyslanec Ruska v ČĽR Andrej Denisov nazval súčasné vzájomné vzťahy medzi Moskvou a Pekingom strategickým partnerstvom. Diplomat porozprával v exkluzívnom interview pre rozhlasovú spoločnosť Hlas Ruska o perspektívach spolupráce medzi oboma krajinami.

Rozhovor s Andrejom Denisovom sa uskutočnil v dni návštevy predstaveného Ruskej pravoslávnej cirkvi patriarchu Kirila v Číne.

Vzťahy medzi Ruskom a Čínou sa rozvíjajú doslovne vo všetkých smeroch, podotkol Andrej Denisov. Týka sa to obzvlášť obchodných vzťahov. Výmena tovarov medzi oboma krajinami činila v minulom roku skoro 88 miliárd dolárov – čo je približne dvakrát viac, ako pred piatimi rokmi:

- Dnes u nás vznikli absolútne vhodné politické podmienky pre rozvoj ekonomickej spolupráce. Vrátane aj v investičnej oblasti vyžadujúcej si osobitú dôveru medzi stranami, v sfére realizácie veľkých projektov, v sfére spolupráce v oblasti vysokých, vrátane aj citlivých technológií, čo súvisí so zaistením bezpečnosti našich štátov.

Diplomat zdôraznil, že Rusko a Čína sa majú o čo ešte snažiť v spolupráci:

- Štruktúra našich ekonomických stykov je taká, že veľmi závisí od prepadu svetovej konjunktúry. Východisko z tejto situácie je jedno: je to zvýšenie podielu vysoko technologických tovarov a zvýšenie inovačného prvku v našej ekonomickej výmene.

Veľvyslanec venuje veľkú pozornosť dnes aj humanitárnej súčasti medzištátneho dialógu:

- Treba nám nasýtiť humanitárny, kultúrny komponent našej spolupráce. Uskutočniť výmeny mládeže, výmeny v oblasti vzdelávania. V Rusku je v poslednú dobu známy čínsky film. Zoznámili sa tu aj s čínskym výtvarným umením. No aj tak nie sú naše vedomosti v tejto oblasti pomerne veľké.

Návštevu patriarchu Kirila do ČĽR nazval Andrej Denisov historickou a bezprecedentnou udalosťou. Veľvyslanec vyjadril presvedčenie, že poslúži upevneniu nielen duchovných, ale aj medzištátnych stykov medzi národom Ruska a Číny:

- Schôdzka s Predsedom ČĽR prvotne naplánovaná na pol hodinu, trvala dvakrát dlhšie. Ako účastník tohto rozhovoru som si všimol, že tak Predseda ČĽR, ako aj iní členovia čínskej delegácie, počúvali nášho patriarchu so skutočným záujmom.

Ruský diplomat vyjadril čo sa týka problémov čínskeho pravoslávia presvedčenie, že v dnešnej Číne vzniklo veľmi veľa vhodných podmienok na jeho obrodu. Je dôležité, aby sa všetko rozvíjalo prirodzeným spôsobom a za úplného dodržania zákonov ČĽR, uzavrel veľvyslanec Ruska Andrej Denisov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |