Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Analytický seriál Michaila Leonťjeva: Veľká americká diera - chelemendik.sk

 

Analytický seriál Michaila Leonťjeva: Veľká americká diera

2021-10-22  (07:58)

 - Analytický seriál Michaila Leonťjeva: Veľká americká diera

9.9.2010

1. Časť  -  15.  september  2008, „čierny utorok“ – príčiny krachu  

15.  september  2008 bol „čierny utorok“  - praskla bublina Lehman Brothers, jedna zo štvorice veľkých investičných bánk USA. Panika, ktorú odštartoval tento bankrot, odštartovala svetovú finančnú krízu a priviedla superveľmoc na okraj priepasti. Jurjev:


„Zdrojom krízy v roku 2008 sa stali najbohatší a najmocnejší. Práve  preto, že sú najbohatší a najmocnejší. Bohatý -  to je ten, kto má veľa peňazí. Ale peniaze sa dajú vytlačiť.

Je nám však známe,  že ak len jednoducho vytlačíme peniaze a množstvo tovarov zostane rovnaké, tovary jednoducho začnú stáť viac, alebo, čo je to isté, peniaze stratia hodnotu.

Potrebujeme kúzlo. 

Potrebujeme istý tovar, ktorý dokáže pohltiť tieto nekryté peniaze.

Tento tovar  - to sú akcie, cenné papiere.

Primárne akcie, ktoré tlačia kvôli prilákaniu  investícií do perspektívnych odvetví biznisu, čoskoro začínajú žiť svojim vlastným  životom, ktorý nijako nesúvisí  s týmto biznisom.

А potom tlačia aj sekundárne akcie.

Všetko to je fondový trh, kde sa predávajú, kupujú  a poisťujú nie kovy, ropa alebo počítače, ale abstraktné číslice. Na rozdiel od reálneho kapitálu, od materiálnych aktívov, ide o fiktívny kapitál, pre ktorý je možné tlačiť  fiktívne, nenaozajstné peniaze.
Ak ľudia v tieto peniaze veria a držia ich, nič sa nedeje, ale len čo v ne prestávajú veriť – prichádza kríza.“

Počas 90-tých rokov dvadsiateho storočia rast peňažnej masy v USA trojnásobne predbiehal zväčšovanie objemu HDP.
Podiel HDP USA na svetovom tvorí približne 20%, a podiel USA na celosvetovej spotrebe –  40%.

Teda Američania míňajú dvakrát viac, ako vyrábajú.

Ako podotkol jeden americký satirik:  „Teraz nám dodávajú nielen tovary, ale aj peniaze, aby sme si ich mali za čo kúpiť.“
Tesne pred začiatkom krízy federálny dlh USA prevýšil hodnotu 9 triliónov dolárov. А ak k nemu pripočítame dlhy amerických korporácií, štátov, miest a domácností – dostaneme sumu o výške cca 50 triliónov.


Jurjev:

„S ekonomikou, ktorej základom nie sú ozajstné peniaze, sa skôr alebo neskôr udeje to isté, ako s pacientom, ktorému vliali do žíl nenaozajstnú krv. Nejaký čas bude chodiť, a potom začne mať problémy. Systémové.“


Všetky časti seriálu nájdete TU:

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk


Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti  s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toto varovanie na konci každého článku.
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


o.tarovsky   |   2010-09-09  (19:31)
50%  
mínus plus
  preto Us stále potrebujú vojny, doteraz , po 2svetovej, ešte nebolo Us mierového prezidenta.Každý viedol nejakú vojnu a uiskutočňoval v iných krajinách prevraty. Ak berieme do úvahy, že MMF aj svetovú banku a aj takmer všetky medzinárodné inštitúcie ovládajú americké banky..kde hlavné slovo majú židia, tak ťažko hovoriť o trhovej ekonomike. Aj kurzy mien sa vlastne netvoria trhovo, ak čestne a skôr politicky presnejšie diktuje sa kurz US VOčI INýM MENáM..


vladimir tyrol   |   2010-09-12  (18:36)
50%  
mínus plus
   Myslím, že tam bol jeden prezident JFK, ktorý sa začiatkom šesťdesiatych rokov snažil o spravenie poriadkov vo FEDe,(Federal Reserve System), no jedného dňa, na pravé poludnie, počas návštevy v Dallase prileteli z niekoľkých strán guľky, a prezident skončil svoju životnú púť a skončili aj akékoľvek snahy o nápravu tohto systému.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |