Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Amerika pokračuje v experimente „Obama“ - ruvr.ru - chelemendik.sk

 

Amerika pokračuje v experimente „Obama“ - ruvr.ru

2020-06-01  (06:01)

 - Amerika pokračuje v experimente „Obama“ - ruvr.ru
 
 ti

Amerika sa predsa rozhodla, že život s Obamom v najbližších štyroch rokoch je menej riskantný, ako s jeho republikánskym súperom Mittom Romneyom. Podľa predbežných údajov Barack Obama dnes zvíťazil na prezidentských voľbách 2012.

Po sčítaní hlasov v štáte Ohio si Obama zaručil 275 hlasov voliteľov (treba minimálne 270). V sčítaní bulletinov sa pokračuje, ale to už nič nezmení. Je celkom možné, že Amerika o štyri roky predsa prejde od „experimentu“ s prvým afroamerickým prezidentom k „experimentu“ s prvým prezidentom-mormónom. Ale nie teraz.

Pre Baracka Obamu to vlastne neboli voľby, ale referendum po štyroch rokoch vo funkcii 44-ho v poradí prezidenta USA s tmavou pleťou. A čas pre toto referendum nebol príliš vhodný. Avšak Obamovi vyslovili dôveru. Z čias prezidenta Franklina Roosevelta ešte ani jedného amerického prezidenta nevolili znovu v dobe tak tvrdej hospodárskej krízy a tak vysokej úrovne nezamestnanosti v krajine.

Obamu znovuzvolili nie preto, že je tak všeobecne obľúbený a dobrý. Ale preto, že Romney bol menej zrozumiteľný a príliš pružný vo svojich politických názoroch, aby mu bolo možné zveriť riadenie krajiny. Romney odstrašil dokonca tých voličov, ktorí vôbec neboli nadšení 44. prezidentom.

Ale víťazstvo vo voľbách vôbec neznamená, že Obamov život teraz bude ľahší. Jeho život bude oveľa ťažší. Paralelne s voľbami prezidenta Američania zvolili celé zloženie snemovne reprezentantov a tretinu senátu.

V dolnej snemovni republikáni zjavne budú znovu mať väčšinu. V senáte demokrati zachovajú minimálnu prevahu hlasov. Znamená to, že o ľubovoľné zákonodarné iniciatívy demokratov bude treba bojovať v kongrese. V USA sa často stáva, že Američania volia za prezidenta demokrata a vyrovnávajú bilanciu síl úplne republikánskym kongresom. Alebo naopak.

Avšak dokonca v prípade zvolenia Romneya by bolo ťažko si predstaviť, že by mohol kardinálne zmeniť kurz USA. Nie je možné zmeniť smer pohybu na pozadí dvoch vojen – afganskej a irackej, destabilizácie na Blízkom Východe, v čase, keď štátna pokladnica bilancuje na pokraji bankrotu, za neprekonanej finančnej a hospodárskej krízy. Všetky tieto problémy teraz má riešiť Obama.

Obamovi poskytli ešte štyri roky, aby dokončil to, čo začal. Medzi iným teraz musí akosi „odpracovať“ „nórsky závdavok“ v podobe udelenej mu v roku 2009 Nobelovej ceny miera.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |