Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Americký prezident ako hrozba pre svet - chelemendik.sk

 

Americký prezident ako hrozba pre svet

2020-08-04  (01:20)

 - Americký prezident ako hrozba pre svet

21.11.2014


V spoločnom článku, ktorý vyšiel v The Times v deň otvorenia summitu NATO vo Walese 4. septembra 2014, Barack Obama a David Cameron vyhlásili: „V okamihu, keď sa Rusko snaží pod hlavňou pištole prinútiť suverénny štát vzdať sa jeho práva na demokraciu, musíme podporiť právo Ukrajiny prijať riešenie o jej vlastnej demokratickej budúcnosti a tiež usilovať sa  upevňovať možností Ukrajiny. Musíme využiť naše ozbrojené sily, aby sme garantovali stálu prítomnosť vo východnej Európe a dali tak Rusku jasne najavo, že vždy budeme dodržiavať naše záväzky kolektívnej samoobrany, zakotvené v 5. článku“.

Hrozivý tón a bojovný slovník v článku poukazujú na to, že Američanom a Britom sa niečo vážne nepodarilo. Potvrdením toho bolo aj Obamovo vystúpenie na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku 20. septembra, v ktorom americký prezident postavil Rusko do jedného radu s takými hrozbami ako je vírus Ebola a teroristi Islamského štátu. Rovnaký motív sa objavil aj  v jeho prejave na univerzite v Brisbane počas summitu G20: „Stojíme na čele svetového spoločenstva v Západnej Afrike v boji proti vírusu  Ebola a proti akciám Ruska na Ukrajine“.
V skutočnosti sa Barack Obama nachádza na prahu neúspechu, ktorý mu mocní ľudia Ameriky neodpustia. Neúspech je načrtnutý po celej línii zahraničnej politiky nositeľa Nobelovej ceny za mier. Už teraz to má dopad na geopolitické záujmy USA a v budúcnosti sa to prejaví ešte silnejšie.

Nie je ťažké  predstaviť si, akú podobu budú mať plody zahraničnej politiky Obamovej administratívy približne o dva-tri roky:
- V Afganistane sa k moci dostávajú talibovia;
- Irak sa pohružuje do vleklej etnickej a náboženskej vojny  so státisícmi obetí. Americké a britské ropné spoločnosti budú musieť opustiť Irak;
- Líbya sa rozpadá na niekoľko vzájomne znepriatelených rodových enkláv. Líbyjská ropa a strategicky dôležité líbyjské pobrežie sa pre USA stávajú nedostupné;
-V Sýrii utrpia porážku americkí chránenci z radov ozbrojenej opozície, padá plán „demokratizácie“ Sýrie a prerozdelenia Blízkeho východu;
- V Nemecku vládna koalícia utrpí porážku, v členských štátoch NATO sa zosilňujú centristické tendencie;
- Ukrajina sa pohružuje do veľmi hlbokého politického chaosu, na pozadí ktorého sa formujú nezávislé republiky – Donecká a Luhanská;


Zo všetkých týchto  náčrtov zohráva ukrajinský náčrt  v politickom osude prvého afroamerického prezidenta v dejinách USA osobitnú úlohu. Z hľadiska dlhodobých plánov NATO sa jeho význam nedá porovnať ani s Afganistanom, ani s Islamským štátom, ani s Líbyou, ani so Sýriou.
Vojna na Ukrajine odhalila ciele Západu. Pre židovsko-protestantskú civilizáciu sa ukrajinské územie musí stať hlavným predmostím pre nástup proti Rusku ako nositeľa iného civilizačného projektu. O zrážke civilizácií svedčí aj to, že armáda Novoruska dvíha vlajku Spasiteľa a Svätého Juraja a ukrajinská armáda – žlto-modré plátno, ktoré v roku  1845 daroval trestnému pluku haličský guvernér von Warthausen, keď posielal pluk do Maďarska, na potlačenie sedliackej vzbury.

Plán útoku NATO cez Ukrajinu na Rusko, plán do ktorého boli vložené stovky miliárd dolárov, praská vo švíkoch. Rusko dokázalo zastaviť operáciu, ktorej kódový názov zatiaľ svet ešte nepozná.

Spočiatku padol sen o sevastopoľskej vojensko-námornej základne pre zjednotené flotily NATO, o dislokácii strategického letectva USA na krymských letiskách. Krym bol vyfúknutý spod nosa. A  vtedy mocní Ameriky položili Barackovi Obamovi otázku: „Ako si to predstavujete, pán prezident?

Nositeľ Nobelovej ceny sa prestal ovládať. Veľmi chcel dokázať, že projekt nie je stratený a bez najmenšieho zaváhania  poslal ozbrojené sily potlačiť povstalecký Donbas.

V porovnaní s „krymskou chybou“ to bola ešte väčšia  chyba. V konečnom dôsledku ukrajinské vojská ustúpili, utŕžili straty a ich porážka zanechala Ukrajinu v situácii rozpadajúcej sa krajiny. Hovoriť o jej vstupe do NATO bolo nemožné.

Po tomto všetko, mocní ľudia Ameriky už nepoložili prezidentovi otázku, ale priamo nastolili požiadavku „situáciu treba okamžite napraviť! Čas beží.“ Barack Obama sa ocitol v nezávideniahodnej pozícii. Nevidel nijakú možnosť „napraviť situáciu“, pretože vojna, ktorá rozdelila Ukrajinu, znemožnila obnovenie unitárneho štátu mierovou cestou. A šance vyhrať novú vojnu tento režim so zvyškami jeho armády nemá.
Americký prezident sa zmenil na rukojemníka ukrajinskej krízy. Plány NATO vo vzťahu k Ukrajine onedlho bude treba zahodiť do koša. Zostáva jedno. Použiť osvedčenú americkú taktiku  – náprava dobrodružstva spočíva v jeho pokračovaní. Barack Obama sa teraz „hecuje“. Rovnako ako jeho predchodca George Bush mladší, ktorý veril v bezpilotné lietadlá na nebi nad Texasom, on „verí“  v ruskú agresiu a tomu, že Rusi zostrelili malajzijské lietadlo. Obama svojimi rečami hecuje nielen seba, ale celý ostatný svet do takého stavu, kedy bude možné dať signál k začiatku novej ukrajinskej vojny.

Súdiac podľa krokov kyjevskej vlády, vláda ovláda zámery Washingtonu a pripravuje sa „zadusiť“ Doneckú a Luhanskú republiku v slučke blokády. Je to príprava na vojnu. Neskôr, keď sa príprava skončí, nositeľ Nobelovej ceny dá povel k útoku.
Celá záhada neadekvátneho správania amerického prezidenta spočíva v tom, že začal byť pre svet nebezpečný.

Dmitrij Sedov

Zdroj: Fondsk.ru 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |