Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Americké vojnové sirény znejú čoraz hlasnejšie - chelemendik.sk

 

Americké vojnové sirény znejú čoraz hlasnejšie

2020-09-19  (12:17)

 - Americké vojnové sirény znejú čoraz hlasnejšie

11.5.2015


To sa iba zdá, že západní lídri sa nezúčastnia osláv Dňa víťazstva 9. mája v Moskve preto, lebo Rusko sa dopustilo agresie proti Ukrajine a neplní dohodu Minsk-2. Západná politická mašinéria funguje tak, že prakticky nepripúšťa k moci patentovaných idiotov. Preto tí, ktorí neprídu, dobre vidia, že o nijakej „agresii“  nie je reč a tiež si veľmi dobre uvedomujú, kto porušuje minské dohody.

Jednoducho informačno-politická situácia sa pre nich vyvíja tak, že nevidia cestu späť. Vo Washingtone si myslia, že kolektívna návšteva týchto osláv by mohla zrušiť „prísne varovania“ Moskve a povzbudí ju na ďalšie samostatné konanie.

Takéto konanie naozaj dozrieva. V júni vyprší platnosť sankcií proti Rusku a nebude ľahké presvedčiť všetkých nespokojných vnútri EÚ, aby zachovali sankčný režim. Zrušiť sankcie by znamenalo priznať si vlastnú chybu a zastaviť spustený antiruský projekt. A povedzme si,  priznal niekedy civilizovaný Západ svoju chybu? Tým viac v takých dôležitých krokoch ako je destabilizácia hlavného nepriateľa? Také niečo sa nikdy nestalo a ani sa nestane. Preto sa Západ pripravuje k obnove bojových akcií a stupňuje napätie.

Súčasne prebieha príprava na novú fázu informačného zápasu. Predchádzajúca fáza občianskej vojny na Ukrajine nebola v tomto smere pre Západ veľmi úspešná. Propagandisti NATO nedokázali úplne neutralizovať vplyv ruských médií na svetovú verejnosť a prebudovať blogosféru v svojich záujmoch. Zobrazenie udalostí na Ukrajine, aké vytvorili, sa rozpadá a vo svete vyvoláva čoraz väčšiu nedôveru.

Preto bolo vo Washingtone prijaté rozhodnutie zdokonaliť informačné nástroje. Je jasné, že  novej výzve na informačnú vojnu nepomôže ani tisíc klonov Jen Psakiovej. V najbližšom čase sa na báze Rádia Sloboda plánuje vytvoriť digitálny mediadepartmant DIGIM so sídlom v Prahe. Tento department sa bude zaoberať „spracovávaním“ sociálnych sietí VKontakte, Odnoklassniki a tiež ruskojazyčných segmentov Facebook a Twitter.

Úloha špecialistov departmentu bude spočívať v „odhaľovaní dezinformácií v ruskej mediálnej sfére“. Žiadosť o vytvorenie kyberštábu v Prahe prichádza zo strany americkej vládnej organizácii - Broadcasting Board of Governors – BBG. Celkové náklady programu  do konca roka sú 15 miliónov dolárov. BBG je znepokojená tým, že Rusko „spustilo celosvetový mechanizmus dezinformácií“, ktorého cieľom je „zasievať temné konšpiračné teórie a šíriť lož“.
Okrem obyčajných operácií v sociálnych sieťach sa počíta aj so „zapojením nového auditória“ a WhatsApp Messengera (systém okamžitej výmeny správ).

Hlavným nástrojom v informačnom zápase s Ruskom má byť originálny content (obsah) a politická satira. Konkrétne je plánovaný videoprojekt Footage vs Footage, ktorého úlohou je odhaľovať ruskú televíznu propagandu. Sledovať sa budú rozdiely v podávaní hlavných správ ruskými a západnými médiami a na tomto základe sa budú robiť videoklipy.

Nie je však jasné, ako to môže vyjsť. Denne sa do ruských a svetových médií dostávajú početné reportáže ruských novinárov z miesta udalostí na Ukrajine. Západné médiá sú na Ukrajine zastúpené oveľa skromnejšie a sotva môžu objemom konkurovať ruským informáciám. Tým viac, že budú musieť vyvracať ruské materiály a Ukrajina   nie je Hitchockov ateliér, kde sa dá nafilmovať horor na objednávku riaditeľa štúdia. Napríklad  postaviť nejaký protipól záberom ostreľovaných štvrtí v zóne kontrolovanej opolčencami sa dá asi ťažko. Evidentne sa bude musieť prikloniť k využívaniu inscenačných záberov. Mimochodom, redakcia Radia Sloboda sídli v bývalej budove československého parlamentu. Najdôležitejšie bude nájsť do tvorivého tímu potrebný počet Rusov a Ukrajincov, aby reč za záberom nevyznela smiešne.

Po línii DIGIM sa plánuje ešte jeden projekt – kanál na YouTube a stránka Rus2Web. Tie sa majú stať priestorom pre ruských novinárov a filmárov, ktorých prácu „blokuje Kremeľ“. Háčik je v tom, že známi ruskí novinári, ktorým Kremeľ nedovolí pracovať na horúcich miestach, neexistujú. Iba ak by DIGIM chcel využiť služby kanála Dožď.
Okrem toho BBG plánuje rozšíriť spoluprácu Hlasu Ameriky s ruskými médiami, konkrétne s kanálom RBK-TV, ktorého mesačná sledovanosť dosahuje 22,4 milióna ľudí v Rusku, z toho 5,4 milióna v Moskve. Hlas Ameriky a RBK-TV vraj  chcú rozšíriť vysielací čas spoločne vyrábaného contentu. Ale v RBK-TV o tom nič nevedia. „K dispozícii máme iba vstupy expertov Hlasu Ameriky, ktorí pracujú na newyorskej burze a operatívne nás informujú o výsledkoch trhu. O rozšírení spolupráce s nimi nič nevieme a v súčasnej situácii nijaké rozšírenie neplánujeme,“ – povedal šéfredaktor kanála Andrej Reut.

Dnes nevedia, zajtra sa dozvedia. Občas sa to s niektorými ruskými médiami  stáva.

Washingtonom ohlásené plány, teda „odhaľovanie dezinformácií v ruskej mediálnej sfére“ očividne neodhaľujú úplne všetko. Do projektu sa nemôžu nezapojiť špecialisti zo CIA, ktorí nie sú zvyknutí míňať peniaze na verbovanie ruských blogerov. Jediné, na čo zatiaľ neprišli na brehoch Potomacu je, ako vysvetľovať bojové operácie v prípade pre Američanov nepriaznivého vývoja. Podľa prognóz vojenských expertov, ak Kyjev začne novú vojnu, potom v masovom úteku k poľským hraniciam ukrajinskí vojaci môžu udupať aj amerických a kanadských poradcov.

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2015/05/05/amerikanskie-sireny-vojny-zvuchat-vse-gromche-33160.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |