Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Americká firma predáva miesta v bunkri - zarába na strachu z apokalypsy - chelemendik.sk

 

Americká firma predáva miesta v bunkri - zarába na strachu z apokalypsy

2020-07-31  (05:18)

 - Americká firma predáva miesta v bunkri - zarába na strachu z apokalypsy

Chcete prežiť koniec sveta? Bude vás to stáť iba 50 tisíc dolárov

26. apríla 2010  10:30
Máte strach, že neviete, kde sa schováte v prípade apokalypsy, jadrového útoku či smršti asteroidov? Istá americká spoločnosť má pre vás vhodné riešenie – kúpiť si miesta v podzemnom pohodlne vybavenom bunkri.

"Nemôžeme predvídať budúcnosť, ale môžeme sa na ňu pripraviť," hovorí na svojich internetových stránkach firma Vivos, ktorá ponúka na predaj celkom štyritisíc miest v 20 protiatómových krytoch, ktoré sú po celom území Spojených štátov.

Za podobné spoluvlastníctvo objektov na dvesto miestach zaplatí záujemca 50-tisíc dolárov. Polovičná cena sa platí za deti, domáce zvieratá to majú zadarmo. "Jedného dňa sa stane niečo, čo nás prinúti schovať sa do úkrytu," tvrdí riaditeľ firmy Robert Vicino. Odmieta obvinenia, že vyvoláva u ľudí zbytočný strach. "Ponúkame len riešenie," zdôrazňuje.

Na stránkach firmy je umiestnený odpočet času, ktorý zostáva do konca sveta, ktorý Mayský kalendár a francúzsky astrológ Nostradamus predpovedali na 21. decembra 2012.

Aj keď ľudstvo vyviazne z tejto predpovede v zdraví a podľa NASA sa skutočne nič nestane, tak zostáva mnoho ďalších katastrofických scenárov, ktoré firma klientom starostlivo vymenovala: jadrový terorizmus, obrovské sopečné výbuchy, solárne búrky, zabíjajúce kométy či chemické a bakteriologické útoky.

"Nejde za každú cenu o rok 2012. Niečo sa môže stať zajtra rovnako ako o dvadsať rokov," upozorňuje Vicino. On sám sa navyše obáva sociálnej a ekonomickej anarchie vo svete. "Vláda sa pripravuje na podobné možné scenáre už roky a má podzemné úkryty. Nevyužijete ich ale vy, ak nepatríte k elite," zdôrazňuje šéf Vivos.

Ponúkané bunkre sú čiastočne úplne nové a čiastočne pôvodné z doby studenej vojny, ale rekonštruované. Vybudovali ich tak, aby vydržali pod vodou 500 hodín a odolali teplote nad 700 stupňov Celzia, víchrom dosahujúcim rýchlosť 700 kilometrov za hodinu a sériám zemetrasení silných do 10 stupňov Richterovej stupnice.

"Ako spolumajiteľ úkrytu Vivos vám stačí sa do neho dostaviť. Všetko ostatné vám dodáme: jedlo, nápoje, oblečenie, zdravotnícky materiál, komunikačnú techniku a veľmi pohodlnú výbavu," sľubuje reklamný text.

Prvý luxusný úkryt majú pripraviť v septembri v kalifornskej púšti. Objednávky sa vraj hromadia, podľa riaditeľa firmy ich prichádza stovka denne. Firma označuje žiadosti ako kandidátky, pretože pri predaji konkrétnych miest nejde len o peniaze, ale aj o zloženie ľudí v jednotlivých bunkroch. Cieľom je vytvoriť rozmanité samostatné spoločenstvá s rôznymi schopnosťami. "Nechceme skončiť s príliš veľkým počtom lekárov a žiadnymi inštalatérmi," vysvetľuje Vicino. Každý kryt má byť podľa neho takou Noemovou archou.

Udržiavať poriadok a bezpečnosť v objektoch by podľa podnikateľa nemal byť problém. Tretina kandidátov na miesta totiž pochádza z armády, polície a súkromných bezpečnostných agentúr.

"Telefonoval mi aj istý člen špeciálnych jednotiek rozmiestnených v Afganistane, ktorý chcel jedno miesto. Bol veľmi nadšený," hovorí vedúci firmy. Podobné nadšenie však, zdá sa, nezdieľa samotný Vicino, ktorý sa priznal, že on si žiadne miesto nerezervoval. Tvrdí, že na to nemá dosť peňazí.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |