Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
„Alahovi vojaci“ s európskym trvalým pobytom - chelemendik.sk

 

„Alahovi vojaci“ s európskym trvalým pobytom

2020-09-19  (17:53)

 - „Alahovi vojaci“ s európskym trvalým pobytom

22.9.2014

Ako informovali nemecké médiá, s odvolaním sa na Úrad pre ochranu ústavy, minimálne päť nedávnych teroristických útokov na území Iraku a Sýrie majú na svedomí samovražední atentátnici pochádzajúci z Nemecka.

Podľa dostupných štatistík úradu, medzi bojovníkmi tzv. Islamského štátu bojujú stovky osôb s nemeckým pasom. Podľa dôkazov médií, nielen nemeckých, ide aj o občanov iných európskych krajín.

Verejnosť v Nemecku znepokojuje stúpajúca tendencia mladých ľudí stotožňovať sa s ideami radikálnych islamistov. Nemecký Süddeutsche Zeitung konštatuje s odvolaním sa na oficiálne zdroje, že počet samovražedných atentátnikov s nemeckým pôvodom, ktorí stoja za útokmi v Iraku a Sýrii, vyvoláva reálne obavy. Podľa údajov spomenutého úradu, iba medzi islamskí bojovníkmi v Sýrii je asi 400 nemeckých občanov. Prevažne ide o mladšie ročníky.

Podľa nemeckých médií politici navrhujú vyostriť boj proti prívržencom radikálneho islamu. Celkovo sa nedá nesúhlasiť s šéfom Úradu pre ochranu ústavy, Hansom-Georgom Maaßenom, ktorý boj s týmto fenoménom pripisuje celej spoločnosti. A nielen nemeckej.

Koncom minulého roku, napríklad, šéfovia francúzskej, ale aj belgickej diplomacie tvrdili, že podľa ich štatistík, v radoch sýrskej opozície bojuje asi 2 tisíc občanov EÚ prevažne v mladom veku. Podľa vyjadrení ministrov išlo o asi 400 Francúzov a 150 Belgičanov. Podľa americkej agentúry Associated Press bojujú v Sýrii dobrovoľníci z 11 európskych krajín. Ide najmä o bojovníkov zo spomenutého Francúzska a Belgicka, ale aj z Nemecka, Rakúska, Švédska a Dánska.

Süddeutsche Zeitung cituje slová oficiálneho zástupcu irackých OS, generála Kassema Atta, že počet bojovníkov naverbovaných z Európy rapídne rastie. Podľa generála sú ešte surovejší, ako Arabi.

V oblasti radikalizácie európskej mládeže pripisuje politológ Vladimír Anochin vinu aj samotným európskym politikom:

Tento proces vyvolala najmä samotná Európa. Mládež má stále väčšiu snahu o akúsi spravodlivosť, či cieľ, ako staršia generácia. Keď Európa ideologicky hnije, mládež hľadá niečo nové. To nové nachádza aj v radikálnom islame.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_09_21/Alahovi-vojaci-s-europskym-trvalym-pobytom-6238/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |