Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Akú protidružicovú zbraň vyvíja Čína? - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Akú protidružicovú zbraň vyvíja Čína? - RUVR.RU

2020-08-04  (03:53)

 - Akú protidružicovú zbraň vyvíja Čína? - RUVR.RU

 

Foto: EPA

USA si myslia, že 3 čínske družice, ktoré boli v lete vypustené na obežnú dráhu a od augusta vykonávajú rôzne manévre, sú súčasťou vývoja protidružicovej zbrane. Informovalo o tom internetové vydanie Washington Free Beacon. Tri družice, SY-7,CX-3 a SJ-15 sa na orbite približovali, dokonca jedna z družíc, ktorá disponuje robotickou rukou, demonštrovala zachytenie inej družice.

Oficiálne čínska vláda vyhlásila, že družice SY-7, CX-3 a SJ-15 budú plniť vedecko-výskumné úlohy, ktoré sú spojené s obsluhou vesmírnych prístrojov. Testovanie manipulačnej ruky tomu plne zodpovedá. Podobným nástrojom v súčasnosti disponujú americké vesmírne lode Space Shuttele.

Vojenské využitie môže signalizovať samotná technológia priblíženia sa. ZSSR v minulosti vyvíjal družice – stíhačky, ktoré sa mali približovať k vesmírnym prístrojom nepriateľa a pomocou výbuchu ich ničiť. Okrem, predtým už vyskúšaných protiraketových systémov na báze rakiet DF-21 či DF-31, ktoré dokážu priamo po štarte zo Zeme ničiť vesmírne prístroje, môže Čína disponovať aj družicami – zabijakmi sovietskeho typu. Okrem toho, družice môžu byť vyslané na orbitu kvôli rastu vojenského napätia, pričom tam môžu zostať, kým nepríde príkaz na ich použitie.

V tom isto čase, zničenie družice pomocou protidružicovej zbrane môže byť ľahko dokázané a z právneho hľadiska by išlo o vojnový krok. Je možné, že Čína sa zaoberá flexibilnejšími možnosťami zníženia efektivity nepriateľských družíc, čím by iba poškodila ich funkčnosť, bez potreby úplného zničenia. Zachytenie nepriateľských družíc, narušenie ich orientácie, poškodenie istých častí, ako aj vytvorenie chaosu môže byť efektívnejšie a presnejšie. V niektorých prípadoch súper, podľa všetkého, dokonca nedokáže odhaliť, že jeho družica čelila útoku.

Čína sa zaoberá vývojom protidružicových zbraní v rámci toho, aby našla spôsob ako prekonať americkú technologickú prevahu. Čínska vojenská doktrína predpokladá rádio-elektronickú vojnu, útoky na komunikačné siete, rozviedky a vládu, či počítačové siete. Špeciálna pozornosť, ktorá smeruje na rádiové a elektronické odstavenie a zničenie družíc protivníka je prirodzená a nedá sa jej vyhnúť. V konečnom dôsledku, Čína má už teraz najsilnejší program vývoja protidružicových zbraní na svete.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |