Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ako zachrániť Európu pred terorizmom? - chelemendik.sk

 

Ako zachrániť Európu pred terorizmom?

2021-12-02  (19:30)

 - Ako zachrániť Európu pred terorizmom?

12.1.2015

Vitalij Treťjakov

Známy politológ Vitalij Treťjakov uvažuje o tragických následkoch europacentrizmu a západného mesiášstva

Teroristický útok  7. januára v Paríži – zavraždenie novinárov z týždenníka Charlie Hebdo – to je hrozná udalosť, ale, pravdaže, bezprecedentnou v dejinách Európy nezostane.
Budú aj ďalšie.
Budú, ak tí, ktorí sa hrdo a často povýšenecký označujú za Európanov, si z toho nezoberú ponaučenie.  Hoci je zvláštne, že kartéziánsky  európsky rozum to nenapadlo spraviť už skôr.

Francúzi majú porekadlo -  „pochopiť, znamená odpustiť“. Navrhujem Francúzom  a všetkým Európanom, pochopiť nie teroristov, ale ozajstné príčiny toho, že teroristický útok 7.1.2015 po prvé sa stal možným  a po druhé ani zďaleka nebude posledný.

Pochopiť reálne a nie želané alebo propagandistické príčiny toho, čo sa stalo.

1) Európska civilizácia, kedysi kresťanská, je iba jednou zo zložiek celkového civilizačného obrazu sveta. To Európania môžu považovať svoju civilizáciu za najlepšiu  a najprogresívnejšiu, ale ostatní to nemusia tak brať. A nikto ich nemôže zastaviť.

Viac ako to, potom aj zástupcovia iných civilizácií, vrátane islamskej majú rovnaké právo považovať sa za najlepších. Teraz nie je rozkvet globálneho európskeho kolonializmu, nie je 19. a dokonca už ani nie 20. storočie, ale 21. a preto to, čo je dovolené Európanom, je dovolené aj iným.

2) Je načase, aby Európania aspoň kvôli vlastnej bezpečnosti, sa prestali miešať do vnútorných záležitostí islamských  (ako ostatne aj iných) krajín a do vzťahov medzi nimi. Moslimovia sa predsa nemiešajú do vnútroštátnych záležitostí európskych krajín a do vzťahov vo vnútri Európy.
3) Tým viac je načase, aby to Európania prestali robiť s pomocou zbraní. Vari doteraz nepochopili, že skôr alebo neskôr sa dočkajú odpovede tiež zbraňami, ale už v európskych krajinách, v európskych mestách?

Keď ste vy, Európania (hoci pod vedením a dozorom Američanov), svojimi údajne humanitárnymi vojenskými operáciami vrhli do chaosu, bezvládia, občianskych vojen a teroristickej anarchie celý rad blízkovýchodných a afrických štátov, kto môže zabrániť ľuďom, pochádzajúcim z týchto štátov pokúsiť sa reagovať na to tým istým?

Štrasburský súd, ktorý uviazol v rozoberaní vašich európskych  ваших европейских rozbrojov a absurdít? Haagsky tribunál, ktorému veria iba v okolí Haagu?

4) Je načase pochopiť (už dávno je načase pochopiť, veď práve európski vedci, ktorí boli členmi oddielov európskych kolonizátorov, vytvorili celé školy národnej a civilizačnej antropológie, psychológie a sociológie „domorodcov“),  že takzvané fundamentálne hodnoty Európanov sa môžu nielen nezhodovať s fundamentálnymi hodnotami iných civilizácií a dokonca aj národov, ale aj im priamo protirečiť.

A že ani jeden národ zo svojej vlastnej vôle  sa svojich fundamentálnych hodnôt, či už sa páčia Francúzom, Nemcom alebo Angličanom, zriecť nechystá. A ani nemôže.

Sk pre Európanov sloboda slova, sloboda tlače, sloboda sebavyjadrenia a sekularizmus sú fundamentálne hodnoty, fundamentálne hodnoty iných civilizácií a národov môžu byť iné, t.j. aj tradičné a náboženské.

5) Ak v súčasnosti medzi fundamentálne hodnoty Európy patrí výsmech, hanobenie a znevažovanie kresťanských svätcov a svätýň, historických postáv Európy a jej súčasných politikov, je to jej právo. Ale to neznamená, že iné národy, zástupcovia iných náboženstiev musia prebrať túto hodnotu  a obzvlášť znášať, keď Európania prenášajú tento výsmech, hanobenie a znevažovanie na ich svätyne, ich hrdinov, ich politikov.

Európa to môže považovať za zaostalosť, necivilizovanosť a čokoľvek ďalšie. To je, ako je teraz už jasné, problém Európy. Neeurópske národy a krajiny, predovšetkým moslimské, už viac nechcú sa považovať za zaostalé a civilizačne zaostávajúce za Európou.

Kedysi sa Európania rozhodli ich civilizovať – vštiepiť neeurópanom európske hodnoty (vrátane, čo je zaujímavé, aj náboženských, ktorých sa samotná Európa už fakticky zriekla). Teraz, ako to často býva v dejinách, role sa vymenili.

Teraz neeurópania chcú vštiepiť iné hodnoty  Európanom. Tým viac, že dnes už nikto nevie poriadne, čo sú to súčasné európske hodnoty.
6) Áno, čo sú to fundamentálne európske hodnoty v súčasnosti? Sloboda slova, tlače, sebavyjadrenia.

A maximálne  tendenčné zobrazenie v európskych médiách všetkého, čo sa deje v iných krajinách, vrátane islamských?  A príslovečná európska politická korektnosť, keď zdanlivo sa všetko smie, ale stále viac a viac je toho, čo sa nesmie – okrem bičovania cudzích (neeurópskych) prorokov?

А čo odpočúvanie všetkého a všetkých a špehovanie všetkých – so súčasným vyznávaním práva na nedotknuteľnosť súkromia? A čo podpora, fakticky otvorená, islamského terorizmu počas dvoch čečenských kampaní, ktoré viedlo Rusko?

А čo zamlčiavanie pravdy o obetiach medzi civilistami počas takzvanej protiteroristickej operácie, ktorú vedie súčasný Kyjevský režim v Novorossii? А prakticky nulová reakcia na zavraždenie počas tejto operácie  ruských novinárov?

А ignorovanie reálnych okolností upálenia zaživa ľudí v Odesse 2. mája 2014?

A aj samotné vzťahy s rôzneho druhu ozbrojenými (a často Európou vyzbrojovanými) skupinami mimo Európy. Pre ňu je to v jednom prípade iba „ozbrojená opozícia“, v druhom „teroristi“,  v treťom – „povstalci“...

Európa mala už dávno prestať deliť teroristov na zlých, ktorí konajú proti krajinám občanov Európskej únie a dobrých – ktorí prinášajú smrť občanom krajín, ktoré nechcú plniť to, čo im diktujú  z Washingtonu, Bruselu, Londýna, Berlína alebo Paríža.

7) Fundamentálne európske hodnoty sa menia každého pol storočia, a niekedy aj každý deň – v závislosti od priameho záujmu, občas čisto špekulatívneho-finančného, politického alebo obyčajnej povýšeneckosti.

Čo je teda na nich fundamentálne? Raz sloboda slova a tlače, inokedy politická korektnosť a takmer trestné stíhanie voči tým, ktorí vykladajú tie ktoré historické udalosti inak, než sa patrí – občas aj zákonom. Raz náboženskosť (kto najzúrivejšie napádal ateizmus  boľševikov v Rusku?), inokedy sekularimus. Raz právo národa na sebaurčenie, inokedy zas neotrasiteľnosť hraníc.

Raz tradičná rodina  a rodičovská autorita, inokedy jednopohlavné manželstvá, akýsi fraškoví rodič číslo 1 a rodič číslo 2, oficiálne donášanie detí na pravých rodičov, atď. Raz predlžovanie života beznádejne chorých, inokedy eutanázia.

Raz otvorená spoločnosť  a multikulturalizmus (hoci všetkým je známe, že polovica Európanov sú doteraz latentní alebo otvorení nacionalisti a dokonca rasisti), inokedy uzavretie hraníc, ploty a steny  a akési zvláštne nedotknuteľné „európske hodnoty“. Prečo nedotknuteľné, ak sa stále menia?

Ak Európa každého pol storočia a teraz aj častejšie sa metá  zo strany na stranu, prečo by mal ostatný svet sa metať spolu s ňou?

8) A ešte je načase si spomenúť, že súčasný politický terorizmus sa nezrodil na Východe, ale  v Európe; že práve európske krajiny  a vôbec nie islamské rozpútali  všetky vojny, ktoré sa nazývajú svetovými  a boli nimi aj bez tohto názvu; že práve v Európe boli vynájdené  všetky zbrane,  ktoré teraz používajú teroristi po celom svete. A vôbec všetky moderné zbrane.

Takže ako hovoria dejiny – nie je to Európa, kto by mal kázať mier a humanizmus všetkých iným civilizovaným národom! V tomto ohľade by Európa mala naopak zahanbene si vypočuť všetkých ostatných...

9) Nakoniec, je načase aby takzvaní Európania pochopili, že so svojim šialeným  nepriateľstvom voči Rusku sami od seba odstrkujú nielen svojho hlavného potenciálneho spojenca  v zápase  s akýmkoľvek  terorizmom, ale aj odtrhávajú od seba obrovský kus európskej civilizácie, pričom odtrhávajú výlučne preto, že Rusko nechce žiť ako káže Európa a plniť príkazy z Bruselu.

Teroristické útoku, podobné tomu, ktorý sa konal v Paríži 7. januára, žiaľ, nepochybne budú v Európe pokračovať. Prinajmenšom dovtedy, kým sa Európa nezriekne svojho europacentrizmu, ktorý už unavil celý svet.

Kým Európa nepochopí, že nie je vzorom pre napodobňovanie, pričom vnucovaným všetkým ozbrojenými silami, ale nič viac ako rovná medzi rovnými. Kým Európa  neprestane strkať svoj nos do záležitosti iných krajín a národov, obzvlášť ak ju o to nikto neprosí.

Kým, nakoniec, Európa nezačne zachraňovať samu seba, a nie iné civilizácie a národy, ktoré o jej (a ešte o americké) mesiášstvo už dávno nestoja. A ak ich k tomu prinútia, zareagujú takým odvetným kontramesiášstvom, že z Európy zostanú len paláce, zámky  a diaľnice.

Zdroj: http://www.km.ru/world/2015/01/10/evropeiskii-soyuz-es/753303-kak-spasti-evropu-ot-terrorizma
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |