Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ako zabiť v mužovi muža - chelemendik.sk

 

Ako zabiť v mužovi muža

2020-02-17  (14:38)

 - Ako zabiť v mužovi muža

27.1.2016

 

Vladimir Linderman: radikálny európsky antifašizmus transformuje ľudskú podstatu


Kolínske vášne vyprchali. Môžeme už teda rozmýšľať chladnou hlavou a vysvetliť niektoré javy, ktoré sa Rusom zdajú čudné.

Mnohých zaujíma otázka, prečo nemeckí muži neochraňovali nemecké ženy? Už len samotné nastolenie tejto otázky v Nemecku a iných štátoch západnej Európy sa považuje za archaické a reakčné. Podľa najnovšej západnej ideológie, založenej na  genderovej teórie, ochranný vzťah muža vo vzťahu k žene je urážkou ženy.

Tak ako multikulturalizmus, aj  genderová teória je jednou zo základných ideologických konštrukcií modernej Európy. Nie je to veda, ako sa ju snažia predstaviť jej adepti, ale  práve ideológia. Ak to stručne sformulujeme, jej cieľom je  – zabiť v mužovi muža. Pamätáte si  zo sovietskych dejín na likvidáciu kulakov ako triedy? V danom prípade je reč o  likvidácii (pravdaže soft európskymi metódami) biologickej triedy -  mužov, ktorí „trpia“ zvýšenou úrovňou mužskosti. Mačizmom, ako sa hovorí.

Odtiaľ pramení aj snaha zameniť bipolárny pohlavný systém, založený na biblickom „Boh stvoril muža a ženu“, na mnohopolárny, keď status jednotlivého pohlavia sa prisvojuje rôznym odchýlkam – homosexualite, transvestivizmu a iným. Vôbec nejde o žart, ale o snahu „rozpustiť“  v umelo vytvorenej rôznorodosti tie vlastnosti mužov a žien, ktoré sme si zvykli považovať za základné.

Netreba v tom hľadať nijaké mystické sprisahanie, máme dočinenia s ideológiou, ktorá dominuje v myšlienkových konštrukciách vzdelanej časti západnej spoločnosti. Podľa mojich pozorovaní 90%  ľudí, pôsobiacich v oblasti vzdelávania, kultúry, informácií sa pridržiava tohto názoru. Práve títo ľudia, pracovníci ideologického frontu, zabezpečujú dedičstvo svetonázoru, teda neexistujú dôvody myslieť si, že táto ideológia sa zajtra rozplynie ako dym. V budúcnosti bude mať táto ideológia viac vyznávačov než v súčasnosti.

Tak ako multikulturalizmus, aj genderová teória je reakciou na radikálny nacionalizmus (nacizmus, fašizmus). Západní ľavicovo-liberálni  intelektuáli  sa rozhodli, že muži, vychovaní na normách mužskosti predstavujú hlavnú základňu fašizmu. Odtiaľ ten záver: ak zlikvidujeme sociálnu bázu – zmizne aj hrozba obnovenia fašizmu. Zjednodušene povedané, myšlienkový pochod je asi takýto: aj keby  sa zrodil nový supercharizmatický Hitler, nebude schopný strhnúť milióny ľudí. Výzvy k vojenským hrdinským činom a iným prejavom mužskosti jednoducho nenájdu odozvu.

V istom zmysle sa západná spoločnosť javí viac extrémistická než ruská. Vzďaľujúc sa od jedného extrému, ľahko upadá do druhého a míňa optimálny bod. Ešte pred pol storočím, v krajinách, ktoré zvykneme označovať za civilizované (napr. vo Francúzsku), žena nemala právo otvoriť si účet v banke. Dnes v Paríži môžu napomenúť muža, ak sa im zdá, že sa  trochu viac nahlas „po mužsky“ rozpráva so ženou. Tým vraj fixuje reakčnú hierarchiu nerovnosti medzi pohlavím, snaží sa dominovať... Ešte pre niekoľkými desaťročiami sa homosexualita považovala za trestný čin, kým dnes sa  homosexuálne praktiky „môžu“, dokonca sa to svojím spôsobom  považuje za prestíž, vo väčšine krajín západnej Európy sú legalizované homosexuálne manželstvá.

Smerovník sa pohol na druhú stranu a zotrváva tam. Radikálny európsky antifašizmus sa ukázal rovnaký liek, ktorý ničí nielen rakovinové ale aj zdravé bunky. Muža mení na „oblak v nohaviciach“.

Nemyslím si, že útoky v Kolíne a iných európskych mestách budú vytriezvením pre západné elity. Možno budú prijaté isté opatrenia policajného a administratívneho charakteru, ale dominantná ideológia sa nezmení, a to je hlavné. Aspoň zatiaľ neexistujú nijaké náznaky, ktoré by svedčili o takýchto zmenách.

Všetko vyššie povedané sa vzťahuje na „starú“  Európu. Vo východoeurópskych krajinách je situácia trochu iná, tam ešte miestne nacionalizmy určujú pravidlá na plese. Nie však nadlho.

Zdroj: http://svpressa.ru/blogs/article/140516/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |