Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ako súvisí odstúpenie Kolomojského, pád nemeckého lietadla a séria samovrážd v CIA? - chelemendik.sk

 

Ako súvisí odstúpenie Kolomojského, pád nemeckého lietadla a séria samovrážd v CIA?

2021-09-19  (06:51)

 - Ako súvisí odstúpenie Kolomojského, pád nemeckého lietadla a séria samovrážd v CIA?

1.4.2015

Občianska vojna na Ukrajine sa dostáva do novej fázy. Po prvé, objavuje sa stále viac dôkazov o tom, že vojna na Ukrajine nie je zďaleka samostatným článkom svetovej politiky, ale iba jedným z dielikov skladačky puzzle (Honkong, Sýria, Jemen, Afganistan, Líbya, atď.) jedného scenára, určeného  na likvidáciu geopolitickej stability Eurázie. V súlade s vývojom geopolitického scenára, scenáristi vnášajú korekcie aj do ukrajinského plánu. Do akej miery sa tieto zmeny súčasťou prvotného plánu alebo sú iba improvizáciou je otázka určená pre diskusiu. To je pokiaľ ide o strategickú úroveň. 

Po druhé, občianska vojna na Ukrajine vstúpila do novej fázy aj na taktickej úrovni. Svedčia o tom mnohé fakty, ktoré charakterizuje jeden spoločný znak –  dochádza k centralizácii moci – v Doneckej republike, v Luhanskej republike, aj v Kyjeve. Napríklad líder DNR Zacharčenko nedávno prišiel s vyhlásením o odzbrojení všetkých nezákonných oddielov a ich prechode pod jednotné velenie: „Do 4. apríla 2015 musia všetky osoby, ktoré nie  sú príslušníkmi silových štruktúr DNR, odovzdať zbrane a náboje“. Všetky osoby, ktoré do stanoveného termínu nesplnia podmienky príkazu, budú vyhlásení za členov banditských oddielov,  podniknú sa proti nim opatrenia násilného odzbrojenia, budú trestne stíhaní a v prípade nutnosti – likvidovaní.

Podobné tendencie pozorujeme aj v Kyjeve. Po prvé, Porošenko prostredníctvom kurátorov z USA dokázal zlikvidovať nezávislý zdroj moci v Dnepropetrovsku, zlomil odpor Kolomojského a začal  centralizovať moc v svojich rukách. Po druhé, prostredníctvom šéfa ministerstva zahraničných vecí Avakova bolo vyhlásená likvidácia oddielov Pravého sektora. 

Chaotická občianska vojna sa dostáva do fázy zápasu systémov. Tým, že USA potlačili faktor Kolomojského, prestali robiť stávku na fašizáciu kyjevskej junty a prešli na mäkší variant režimu v Kyjeve. Očividne sa tak stalo pre silné postavenie Ruska, ktoré  vnieslo rozkol do názoru na ukrajinskú  krízu medzi Nemeckom – Francúzskom a USA, v dôsledku čoho Nemecko – Francúzsko odmietli dodržiavať  pevný scenár (prerastanie konfliktu do tretej svetovej vojny na území Ukrajiny) a trvali na mäkkom riešení. Aj Obama sa postavil na túto  pozíciu,  doteraz zadržiavajúc vojenskú lobby v otázkach dodávok zbraní na Ukrajinu. Ako odpoveď na to americkí jastraby uskutočnili provokáciu proti lietadlu nemeckej spoločnosti, demonštrujúc svoju úplnú všedovolenosť.

Pokus nemeckej vlády položiť  vinu na plecia psychicky labilného pilota sa vysvetľuje nielen jej politickou nepripravenosťou (zatiaľ) verejne  vyhlásiť skutočných objednávateľov tohto teroristického aktu, ale aj z finančných dôvodov – aby sa vyhla finančným požiadavkám rodín obetí. Francúzsko však nemlčalo –  t. j . útok naňho nebol menší – na spoločnosť Airbus a hoci ústami satirického časopisu, ale predsa, ohlásilo  priamu účasť Američanov na tragédii lietadla: „Tí prekliati – Merde Rikaner to urobili znova! Už majú na svedomí v roku 1988 Iran Flight 655 a teraz aj lietadlo našich partnerov z Nemecka! Chcete nás, Francúzov, vydierať, aby sme zvýšili tlak na Rusko. Merde Rikaner!“ Na výbušnú reakciu Hollanda nasledovala ozvena z Washingtonu. Prezident Obama začal hovoriť o „veľkom sklamaní a hlbokom zneužití dôvery“ ktorého sa Hollande dopustil. Štátny tajomník Kerry hovoril o „barbarskom jazyku 19. storočia“. A poradca vlády Henry Kissinger varoval, že takáto rétorika môže rýchlo viesť k zmene režimu v La belle Francúzsku“.

Prirodzene, Hollande o tom nehovoril, ale v kontexte udalostí to vôbec nie je fejk, ale narážka na to, že ďalší takýto teroristický útok vo Francúzsku nebude komentovať humoristický časopis, ale zodpovednejšie osoby. Pripomeňme, že nejde o prvý  útok zo strany amerických jastrabov na Francúzov: bývalý šéf MMF Strauss-Kahn, šéf koncernu  Total – Christophe de Margerie.  Za horami nie je ani zmena režimu vo Francúzsku – Hollande totálne prehral miestne voľby so Sarkozym, na ktorého Američania opäť robia stávku.

Odpoveď od „stany sveta“ nasledovala okamžite: „V pondelok, 30. marca, traja vedúci pracovníci ukrajinského oddelenia centrálneho aparátu CIA spáchali samovraždu. V Langley, štát Virginia, sa hovorí o vyšetrovaní podozrenia o tom, že ukrajinské oddelenie nedostáva hlavnú časť  platu zo CIA. Podľa tvrdenia dostali oveľa väčšie sumy z „jednej z veľkých investičných spoločností“. Nebolo toto vyšetrovanie dôvodom, prečo sa tak skromne správal Igor Kolomojskij?

Doslova o pár hodín neskôr bola táto senzačná informácia doplnená: „V priebehu dvoch posledných hodín spáchali samovraždu ďalší dvaja pracovníci ukrajinského oddelenia CIA. Celkový počet mužov, ktorí spáchali samovraždu dosiahol číslo päť.  Asi dva tucty pracovníkov ukrajinského oddelenia CIA, prakticky celý tím v centrálnom aparáte, sa zišli v hale v Langley, kde nástojčivo ubezpečovali všetkých, kto chcel aj nechcel počuť, že neplánujú spáchať samovraždu a nikdy na to ani nepomysleli“.

O nejaký čas sa objavili podrobnosti toho, čo sa stalo: „Na svetlo sa dostali dôkazy, ktoré vysvetľujú  udalosti v Langley. Západoeurópski politici v rokovaniach s americkou stranou použili nesprávny „ťah“ – povstalci na juhovýchode Ukrajiny nie sú teroristi, ale občania, ktorí bojujú proti tomu, že sa siaha na ich občianske práva. Takéto veci sa nevyslovujú verejne, ale pri uzavretých rokovaniach sa Európania rozhodli ukázať, že Američanom sa ich nepodarilo zblbnúť.

Odpoveďou na to bola vypracovaná séria operácií, ktorých úlohou boli ukázať Európe ozajstnú zverskú tvár proruských separatistov. Plán zahŕňal vyhodenie do povetria detských a zdravotných zariadení v strednej a západnej Ukrajine.  Úlohou bolo dosiahnuť čo najväčší počet obetí. Úloha bola zverená diverzantom- sabotérom  z americkej PMC (americká súkromná vojenská jednotka), kým ukrajinské oddelenie CIA malo zabezpečiť logistiku a krytie. Plán sa zdal lídrovi vojenskej sekcie ukrajinského oddielu CIA príliš riskantný a zdôveril sa s tým nadriadenému, od ktorého dostal odpoveď: „Plňte rozkaz. Neviete si predstaviť, čo je v stávke“.

Odpoveď šéfa podriadeného neuspokojila. V ukrajinskom oddelení je okrem vojenskej je aj niekoľko ďalších sekcií: politická, atď. Znepokojený pracovník  porušil všetky pravidlá a o svoje obavy sa podelil s funkčne rovnocennými kolegami – šéfmi iných sekcií a spoločne sa rozhodli prijať opatrenia, aby sa nesplnil škandálny rozkaz. Títo prví traja boli „samovrahmi“, ale ukázalo sa, že    únik informácií už nastal.  A tak likvidovaní boli ďalší dvaja.

Udalosti posledných dní opäť ukazujú, ako pevne sú ukrajinské udalosti zakomponované do globálnej situácie vo svete, ktorú sa Američania     snažia rozkývať rôznym spôsobom. „Strane vojny“ je úplne jedno, kde rozpúta svetovú vojnu, lebo iba takáto vojna umožní USA na neurčitý čas zabetónovať  situáciu vo svete a ich  dominanciu. Bez vojny tandem Rusko – Čína pokojne a suverénne ukončí Pax Americana, založený  na krvi a položí základy nového svetového poriadku.


Zdroj: http://www.regnum.ru/news/polit/1910441.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |