Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ako na banky - chelemendik.sk

 

Ako na banky

2020-06-02  (05:08)

 - Ako na banky

Nie vláda, ale ľudia môžu odučiť banky národ zdierať

Viliam Černák 

Zo včerajšieho konfliktu medzi vládou a bankami na verejnosti nazbierali body skôr vláda. Opäť sa tak oživila téma nekonečných a netransparentných poplatkov v banke. Je oveľa jednoduchšie, ako sa zdá, donútiť banky poplatky úplne zrušiť. Chce to len systematickú a silnú sociálnu akciu.

Jediná banka, ktorá na Slovensku razí politiku nulových poplatkov, je tzv. virtuálna banka s názvom mBank. Jej negatívom ale je, že stále neumožňuje zahraničné transakcie. V niektorých krajinách je ale bežné aj pre tzv. kamenné banky, že majú poplatky zadarmo.

Prečo by to nemohlo byť aj na Slovensku? Dá sa to dosiahnuť dočasnou zmenou správania sa ľudí. Väčšine ľudí chodí výplata od zamestnávateľa na účet v banke. Z neho si v priebehu mesiaca postupne podľa potreby človek vyberá hotovosť, uhrádza účty alebo s ňou platí v obchodoch ap. Občas sa dostane do povoleného mínusu a následný mesiac to s tvrdými úrokmi vracia. Banky vedia, koľko im stabilne zostáva financií k točeniu. A to aj robia. Peniaze na trhu úročia. Svojím klientom z toho dajú omrvinky a okrem toho ľudí ešte trestajú poplatkami za transakcie.

Riešenie je jednoduché: nenechajte banky točiť vaše peniaze! Hneď ako vám nabehnú na účet, si ich vyberte, uložte doma a čerpajte z nich priebežne. Naozaj je ale dôležité naučiť sa v tomto smere disciplíne, aby ste ich neminuli predčasne. Ak to urobí jednotlivec, ušetrí veľa peňazí na poplatkoch, čím získa pre seba. Ak to urobí veľa ľudí, stane sa nasledovné:

  1. banky prídu o mnohé financie, ktorými mohli disponovať;
  2. okrem toho prídu aj o financie z poplatkov;
  3. no a výsledkom bude buď krach banky alebo zníženie reklamy, zrušenie poplatkov a nárast úročenia.

Banky budú musieť totiž ľudí pragmaticky motivovať, aby sa správali opäť tak ako hlúpo sa správajú teraz – aby opäť nechávali svoje financie banke k dispozícii. Aby sme to mohli zdola docieliť, treba na to silnú sociálnu akciu a túto výzvu šíriť v čo najväčšom rozsahu. Totiž: hĺbka nášho otroctva je len odrazom našej pasivity. Preto šírte túto výzvu najrozsiahlejšie ako sa dá.

Zdroj: beo.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |