Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ako USA ochraňovali Islamský štát - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Ako USA ochraňovali Islamský štát - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-01-16  (13:10)

 - Ako USA ochraňovali Islamský štát - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

11.6.2015

Britský novinár Seamus Milne porozprával denníku The Guardian o nedávnej správe americkej vojenskej rozviedky. 

V správe sa uvádza: Washington si bol dobre vedomý plánov Islamského štátu (IŠ) ešte v štádiu jeho vzniku - v roku 2012. O svoje poznatky sa delil s Londýnom. 

Vo svojom článku pod názvom Teraz vychádza pravda na povrch: ako USA zosilnili podporu Islamského štátu v Sýrii a Iraku, Milne napísal: "George W. Bush začal pred 14 rokmi vojnu proti terorizmu, ktorá, zdá sa, nikdy neskončí, a mení sa na frašku." Autor rozpráva o súdnom procese, ktorý sa konal minulý týždeň v Londýne. Švédsky občan Glido, žijúci v Berlíne,  bol obvinený z teroristickej činnosti. Súd skončil fraškou. "Ukázalo sa, že britská rozviedka vyzbrojovala tú istú teroristickú skupinu v Sýrii, v ktorej slúžil obžalovaný" – píše autor. Nakoniec, obviňujúca strana stiahla obvinenie, nehľadiac na protesty obhajoby (Orwell si oddýchol! ). Prípad bol zamietnutý, aby „nepriviedli bezpečnostné služby do ťažkej situácie“. 

V dokumente americkej spravodajskej služby, z ktorého Milne citoval sa hovorí, že Spojené štáty ignorovali nebezpečenstvo zjednotenia extrémistických organizácií Islamský štát v Iraku a v Sýrii a pokračovali v poskytovaní vojenskej a finančnej pomoci predchodcovi IŠ - Al- Kájde. 

"Rozhodne to neznamená, že USA vytvorili IŠ, hoci niektorí spojenci z krajín Perzského zálivu tiež v tom zohrali svoju úlohu, ako to minulý rok pripustil americký viceprezident Joe Biden, - hovorí sa v publikácii. - Ale Al Kájda nebola v Iraku pred inváziou USA a Veľkej Británie.  Spojené štáty, samozrejme, zvýšili  prítomnosť IŠ v tomto regióne ... "

Autor ďalej píše, že len teraz vychádza na povrch, že Washington a Londýn poskytovali islamistom nielen „nesmrtiacu“ pomoc, ale „tajne dodávali zbrane vo veľkom množstve“. Milne je presvedčený, že tieto akcie sú klasickým príkladom politiky založenej na princípe "rozdeľuj a panuj", keď v Sýrii a v Iraku bombardovali niektorých extrémistov a zároveň iným pomáhali. 

"Jasné je však to, že IŠ a jeho zverstvá nemôžu byť porazené rovnakými silami, ktoré ich priviedli do Iraku a Sýrie, alebo ktoré otvorene alebo skryto podnecovali vojnu, ktorú od tej doby stále posilňujú , - uzatvára autor publikácie. - Iba ľudia v tejto oblasti  môžu vyliečiť túto chorobu,  nie však tí, ktorí vytvorili tento vírus ".


Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26391/3269258/ 

Za preklad tohto článku pekne ďakujeme našej dobrovoľnej pomocníčke Kataríne Kardošovej  


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |