Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ako Miloš Zeman pokarhal „ukrajinistov“ a stal sa hrdinom runetu - chelemendik.sk

 

Ako Miloš Zeman pokarhal „ukrajinistov“ a stal sa hrdinom runetu

2020-05-25  (22:43)

 - Ako Miloš Zeman pokarhal „ukrajinistov“ a stal sa hrdinom runetu

15.1.2015


Ukrajinských novinárov televízneho kanálu 1+1 chcú potrestať za film o Stepanovi Banderovi. Autori citovali listy zakladateľa Organizácie ukrajinských nacionalistov Hitlerovi. Novinári sa budú musieť teraz zodpovedať pred Národnou radou Ukrajiny pre otázky televízie. O Banderovi sa skoro ihneď vyjadril aj Miloš Zeman.

V internete sa zjavila ostrá polemika medzi prezidentom Česka a štyrmi historikmi o činnosti Stepana Banderu. Ešte v auguste poslali „ukrajinisti“ hlave štátu otvorený list, v ktorom vyjadrili nespokojnosť, že používa termín „Banderovci“ výnimočne v negatívnom zmysle, ako nadávku. Vraj takisto to robila aj komunistická propaganda. „Ukrajinisti“ poukazujú na to, že posudzovať činnosť Banderu mimo historického kontextu nie je korektné a že Bandera nebol sériovým vrahom, ako ho nazval prezident Českej Republiky v relácii Otázky Václava Moravca. Autori otvoreného listu odporúčajú konzultovať hlavu českého štátu o tejto téme. Ak pravdaže podobné prianie je.

Ubehli 4 mesiace. A nakoniec sa 8. januára 2015 na oficiálnej stránke Miloša Zemana vo Facebooke zjavila jeho odpoveď historikom. Je neúprosná a nenecháva pochybnosti o poznaní historických reálií. Miloš Zeman píše:

- Dostal som Váš list, v ktorom hájite Stepana Banderu. Za prvé, poznáte vyjadrenie Banderu: „Zavraždi každého Poliaka od 16 do 60 rokov?“ Ak ste to nepočuli, tak nie ste „ukrajinisti“. A ak poznáte toto vyhlásenie, súhlasíte s nim alebo nie? Ak súhlasíte, tak naša diskusia s Vami končí.

Prezident Česka okrem toho pripomenul, že Bandera plánoval založiť na Ukrajine bábkový nacistický štát. A dodal: „V žiadnom prípade nemôžem zablahoželať Ukrajine k tomu, že má takých národných hrdinov“.

Táto polemika, ktorý vyložil v runete Jurij Dudnik, vyvolala búrku ozvien ruských užívateľov. A to sú niektoré komentáre:

Jevgenij Voskresenský: „Čestný politik, takého v Európe nenájdeš cez deň baterkou“.

Natália Vedenejevá: „Vážim si ho, čestný a smelý politik“.

Oľga Baľbot: „Je zaujímavé, aká bude reakcia na vyhlásenie Jaceňuka v Nemecku? A ako zareagujú ostatní európski lídri? Ale majú vlastné problémy“.

Lara Zastavská: „Mládež vedená nacistickými politikmi, môže urobiť národným hrdinom v dôsledku negramotnosti aj Kaligulu. Dav sa jednoducho programuje, ľahko im manipulujú tí, kto mu vloží do hláv výhodnú informáciu“.

Jelena Trojanská: „Pre mňa tak aj ostáva tajomstvom, ako moji krajania z Volyne môžu v súčasnosti velebiť Banderu, behať s červeno-čiernou zástavou a usporadúvať pochody s fakľami. A to robia obyvatelia Volyne po volyňskom bitúnku!!! U mňa vyvraždili Banderovci v rodnej dedine celé rodiny. A dnes sú na tomto území pochody na počesť Banderu. V skutočnosti je to ako horor, ľudia majú krátku pamäť.“

„Páči sa“ pod vyjadreniami prezidenta Miloša Zemana o Stepanovi Banderovi a súčasných ukrajinských predstaviteľov moci označilo už 225 ruských účastníkov fóra. A počet podporovateľov českého lídra a jeho populárnosť v ruskej blogosfére neustále rastie. Miloš Zeman sa už dávno stal tu skutočným hrdinom. Runet je solidárny s jeho nekompromisným a často odlišným od vedenia EÚ názorom na ukrajinský konflikt a konanie Ruska, na protiruské sankcie a politiku Kyjeva vyhlasujúcu za hrdinov tých, za koho je treba sa hanbiť.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |