Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ak európske banky začnú krachovať, môže to priviesť k globálnej destabilizácii - OPEN TEXT - chelemendik.sk

 

Ak európske banky začnú krachovať, môže to priviesť k globálnej destabilizácii - OPEN TEXT

2020-02-23  (04:54)

 - Ak európske banky začnú krachovať, môže to priviesť k globálnej destabilizácii - OPEN TEXT

 


 

 Štáty eurozóny a USA musia spoločne bojovať proti bezprecedentnej dlhovej kríze. Tieto slova zazneli minulý týždeň na neformálnej schôdzke ministrov financií EÚ v poľskom meste Wroclaw. Na fóre sa zúčastnila hlava amerického finančného rezortu Timothy Geithner.

Ako podčiarkujú novinári, výzva konať spoločne bola adresovaná predovšetkým širokej verejnosti. Za zatvorenými dverami schôdzky situácia už nebola až taká dobrá. Podľa údajov z kruhov blízkych k jej účastníkom, washingtonský hosť bol veľmi pobúrený. Vyprovokovala to neschopnosť členov eurozóny dohodnúť sa o smeroch prekonania krízy.

Ako podčiarkuje nemecký týždenník Stern, Geithner využil svoju premiéru na kontinente na nátlak na kolegov z EÚ. Vyhlásil, že Európanom treba vyvinúť viac úsilia na vyriešenie dlhových problémov. S rozhovormi o rozpadnutí eurozóny treba prestať, zdôraznil.

Ale ako konštatujú komentátori radu masmédií, Európania s nim nesúhlasili. Jeho neprosené rady nazvali ako pre Európu nepríjemné. USA sa snažia podľa niektorých diplomatov obviniť Európu za vlastné prepadnutie svojej finančnej politiky. Zdalo sa mi divné, cituje americká agentúra Bloomberg slová ministerky financií Rakúska Márie Fekterovej, že hoci majú Američania fundamentálne ukazovatele oveľa horšie ako v eurozóne, radia nám, čo musíme robiť.

Michail Deľagin, riaditeľ Ústavu problémov globalizácie sa domnieva, že rozpory medzi Európou a USA sa v podmienkach hospodárskej krízy vyhrocujú. Ale nevidí v návšteve Timothy Geithnera akýsi hlboký podtext:

- Myslím si, že túto návštevu vyvolali predovšetkým technické podmienky. V súčasnosti je situácia  veľmi jednoduchá. Ak európske banky začnú krachovať, môže to priviesť k globálnej destabilizácii, ktorá uškodí takisto aj USA.  Amerika je proste nútená pozerať sa na to, čo sa deje v Európe, aby jej v kritickej situácii poskytnúť  potrebnú pomoc. Nie je to otázka zasahovania do cudzích vecí. Je to otázka prežitia.    

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2011-09-20  (14:24)
50%  
mínus plus
  Svet na hlavu. "Hosť" - obrezaný tvorca krízy kritizuje EÚ. Výzva adresovaná širokej verejnosti."Široká verejnosť" vyvolala krízu. Tu nielenže chýba morálka, ale aj zdravý rozum. Riešenie je len jedno. Kedy sa vyberieme do ulíc a zoberieme spravodlivosť do vlastných rúk? Vylepšíme banky a zrušíme redakcie atď. atď.


rumicek   |   2011-09-21  (08:54)
50%  
mínus plus
  Hned by bol svet krajsi keby sa do vsetkeho nemontovalo USA. My od nich pomoc nepotrebujeme, oni ju potrebuju od nás. My bez nich prezijeme ale oni bez nas nie.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |