Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
37 najnebezpečnejších potravín - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

37 najnebezpečnejších potravín - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-07-09  (23:37)

 - 37 najnebezpečnejších potravín - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

26.5.2015

V súčasnej dobe proces zvyšovania podielu škodlivých produktov dosahuje svoj  vrchol. Článok     ponúka zoznam nebezpečných výrobkov, ktoré rozhodne by sa nemali konzumovať, pretože sú  nebezpečné pre vaše zdravie!
Toto je ukážkový zoznam produktov, ktorým by ste sa mali vyhýbať! Upozorňujeme nato, že sa nejedná o užitočné produkty, ale o značne  nebezpečné.


1. glutamát sodný

Potraviny s prídavkom E 621 (glutamát sodný) nemožno konzumovať. Pred nákupom v obchode by ste si mali prečítať informácie o zložení na obale potravín. Pokiaľ produkt obsahuje glutamát sodný, radšej si ho vôbec nekupujte. Glutamát sodný je prídavok na zlepšenie príchute. Momentálne sa už zvykne pridávať aj do výrobkov, kde by ste to neočakávali, kvôli tomu aby si obyvateľstvo na ne navyklo. Preto buďte opatrný! Je lepšie používať prírodné produkty: soľ, cukor, korenie, atď. , ale v žiadnom prípade nepoužívajte  glutamát!

2. Náhradné sladidlá

Zatiaľ čo mnohé náhrady cukru neobsahujú takmer žiadne kalórie a sú veľmi úsporné (jeden plastový kontajner nahradí 6-12kilogram cukru), napriek tomu, by ste nemali byť slepo dôverčivý. Náš pažerák keď pocíti  sladkú chuť očakáva, že dostane dávku sacharidov, ktoré však v sladidlách nie sú. Po takomto "podvode",  príjem akýchkoľvek sacharidov, ktoré prijmete do 24 hodín po takomto "klamstve" vyvolá silný pocit hladu. Preto, by sa nemali žiadne náhradné sladidla užívať.

3. Transformované tuky

72,5%  tuky by sa nemali  jesť v žiadnom prípade. Tieto transformované tuky obsahujú- rastlinné oleje nižšej kvality , vyrobené hydrogenáciou. Sú to najnebezpečnejšie tuky, naše telo ich nedokáže ani spracovať ani odbúrať. Tuky s obsahom menej ako  82,5%  sa nezvyknú vyrábať.. Ak sa nepodarí nájsť také tuky, je lepšie ich nahradiť rastlinným tukom. Je lepšie je zjesť dve lyžice prírodného masla, než celé balenie  alebo kilogram transformovaných tukov.

3. Трансжиры еда, здоровье, опасность, продукты4. Slané slede v plastových nádobách

Solené slede je uložené iba v oleji. Nie sú chránené ani octom, ani vínom. Ak je sleď bez oleja, vytvára sa v ňom urotropín.


4. Малосольная селедка в пластиковых упаковках еда, здоровье, опасность, продукты
5. Červený kaviár solený

Uschová sa na rovnakom princípe. Červené ikry nevydržia dlho bez ochrany. Najistejšia ochrana je  zamrazenie alebo silné nasolenie. Ak sa predávajú nasolené, potom sa k ním zvykne pridávať alebo urotropín  alebo kyselina citrónová. Môžu sa pridať prípadne iné ingrediencie  ale  vo výsledku sa stále tam objavuje  formaldehyd.


5. Красная икра малосоленая еда, здоровье, опасность, продукты


6. Úmyselne genetický- upravované produkty

Arašidy. Implantuje sa do nich gén Petunia.Je to silne toxická látka. Dokonca hmyz neje tieto arašidy.
Zelený hrášok (konzervovaný).
Kukurica (konzervy).
Importované zemiaky.
Krabie tyčinky (krabova  esencie zmiešaná so sójou).
Kakao.

6. Заведомо генно-инженерные продукты еда, здоровье, опасность, продукты


7. Kukuričné ​​tyčinky a vločky s cukrom

Ak si kupujete kukuričné ​​vločky, tyčinky dbajte nato aby neboli sladké, vzhľadom k tomu, že ak sa použije cukor  pri ich výrobe tento pri teplote 140°C  horí. Preto sa namiesto cukru  používajú sacharidové  náhrady,  v tomto prípade cyklamát.


7. Кукурузные палочки и хлопья с сахаром еда, здоровье, опасность, продукты


8. Kaše a obilniny s aromatizormi, dochucovadlami a farbivami  

Jedná sa o chemické látky, ktoré majú vôňu - chuť hrušky, jahody, banán, atď. . Neobsahujú vcelku nič  prirodzeného.8. Каши и крупы с ароматизаторами и красителями, идентичными натуральным еда, здоровье, опасность, продукты

9. Cukríky, ľadovky

V súčasností sa do nich používa natoľko silná príchuť, že ak necháte zľahka namočený cukrík na obruse ,  prepáli to naskrz obrus aj s lakom na stole. Rovnako sa ním dá zničiť aj plast. Potom si predstavte ako to bude účinkovať na váš žalúdok.

9. Леденцы, барбарис еда, здоровье, опасность, продукты10. Želé cukríky

Súčasné želé cukríky nemajú nič spoločného s tými, čo sme to mali za čias  ZSSR. Sú to len zázraky chemického priemyslu a smrteľne nebezpečné.10. Мармелад еда, здоровье, опасность, продукты


11. Džemy

Najsilnejšie antioxydanty. Nikdy nebudete môcť ukladať višne v ich pôvodnom stave.

11. Джемы еда, здоровье, опасность, продукты


12. Vyprážané zemiaky vo fast-foodoch a hotové v obchodoch

Dnes sa používajú také antioxidanty, že zemiaky v priebehu  celého roka nezačernejú. Všetko čo sa týka fast-foodov, kebabov, pirôžkov a dokonca aj šalátikov v Mac Donaldoch.


12. Жареная картошка в фаст-фудах и готовая в магазинах еда, здоровье, опасность, продукты13. Varené salámy

Vyrábajú sa z genetický upravovanej sóje. Párky, sardelky,  varené salámy, paštéta a iné výrobky s tzv. skrytými  tukmi. Obsahujú masť, vnútorný tuk, bravčové kožky trvať až 40% hmotnosti, ale maskujú sa, že sú z mäsa samozrejme s pomocou chuťových prídavkov.


13. Вареные колбасы еда, здоровье, опасность, продукты

14. Šunka

O žiadnej  prirodzenosti, v tomto prípade vôbec nemožno hovoriť. Na jej prípravu sa používa  tenká krkovička a kilogram gélu. Cez noc v špeciálnom stroji  sa gél "rozpracuje" spolu s kusom krkovičky a do ráno sa získa obrovský kus "mäsa". Mäsa tam však nie je viac ako 5%. Všetko ostatné sú gél (karatinin, dochucovadlá, farebné zosilňovače). Červenú farbu tomuto „mäsu“ dodajú farebné zlepšovače so špeciálnymi odtieňmi. Ak vypnete lampu vo vitríne  uvidíte, že farba je taká zelenkavá.14. Ветчина еда, здоровье, опасность, продукты

15. Údené salámy

Rovnako ako sa predtým údilo, dnes už nikto neúdi. Používajú sa udiarenské masti , ktoré obsahujú tiež formaldehyd.


15. Сырокопченые колбасы еда, здоровье, опасность, продукты
6. Mliečne výrobky dlhodobé skladované (viac ako 2 mesiace)

Všetko, čo je uložených viac ako 2 týždne už použiť nie je možné . Aseptické balenie – to je balenie s antibiotikami.16. Молочные продукты длительного срока хранения (более 2 месяцев) еда, здоровье, опасность, продукты


17. Majonézy v plastových baleniach

Ocot, ktorý sa nachádza v majonéze, hoci by tam nemal byť, rozrušuje  steny plastových obalov a uvoľňuje karcinogény. Do plastových obalov sa môžu baliť iba  neutrálne výrobky.


17. Майонез в пластиковых упаковках еда, здоровье, опасность, продукты

18. Melóny

Ak ste ich skonzumovali bez problémov 10 krát na  11 -tý krát už vám to nemusí vyjsť. Melóny sú prihnojované takými prípravkami, že sú prvým kandidát na otravu.18. Арбузы еда, здоровье, опасность, продукты


19. Hrozno, ktoré sa nekazí

Vinohrad  ešte na korení rozožierajú huby. Strapec hrozno ešte než stihneš odtrhnúť z vetve a už je napadnutý hubami. Preto ak sa predáva nejaká odroda, ktorá tam leží  viac ako 5 dní, tak vedzte, že je opracovaná chloroformom a inými účinnými antioxidantmi.


19. Виноград, который не портится еда, здоровье, опасность, продукты

20. Paprika (mimo sezónu)

Absolútne geneticky modifikovaný produkt. Nemal by sa jesť u tých, ktorí trpia zápalovými ochorenie tráviaceho traktu, hypertenziou, ischemickou chorobou srdca, hemoroidmi, nespavosťou, duševnými poruchami, epilepsiou, ochoreniami obličiek a srdca. Samotná paprika  je jednou z desiatich produktov obsahujúcich dusíkaté hnojivá a pesticídy. Aj pri miernejšom konzumovaní neskôr môžu nastať problémy so zdravím. Preto by bolo lepšie ich kupovať len vo vegetačnom období  v lete, a najlepšie také, ktoré sa vypestujú vo vašom regióne.20. Перец (не в сезон) еда, здоровье, опасность, продукты

21. Jahody v  zime

Zimné jahody sú- úplne zbytočný produkt. Neobsahujú ani jeden vitamín. Samozrejme, že to sa netýka tých, ktorí žijú napríklad v Izraeli, kde je v zime sezóna jahôd.

апример, в Израиле, где именно зимой сезон клубники.

21. Клубника зимой еда, здоровье, опасность, продукты22. Kupované huby, sušené marhule, slivky, hrozienka

Ak vidíte nádherné sušené marhule alebo hrozienka nevšímajte si ich. Popremýšľajte o tom, čo by ste mal urobiť a marhuľou, ako ju spracovať aby aj po uskladnené vyzerala ako čerstvo odtrhnutá zo stromu. Sušené marhule obvyklé bývajú škaredé  a vráskavé.


22. Покупные грибы, курага, чернослив, изюм еда, здоровье, опасность, продукты


23. Zmrzlina

Najmä v špecializovaných zariadeniach rôznych typov "Robbinsov." Alebo zahraničné zmrzliny. V dnešnej dobe je už ťažko nájsť zmrzlinu vyrobenú z mlieka. Ak sa vám podarí niekde nájsť skutočnú zmrzlinu vyrobenú z mlieka, potom si ju  môžete bezpečne kúpiť. Ovocná zmrzlina to nie je nič iné ako čistá esencia..


23. Мороженое еда, здоровье, опасность, продукты

24. Keksíky a rolády v balení

Netvrdnú, nezatuchnú, nevyschýnajú, nič sa s nimi nedeje. Bude mesiac takto ležať. No a po mesiaci bude rovnaké.

24. Кексы в упаковках и рулеты еда, здоровье, опасность, продукты25. Čokoládové bonbóny

90% z čokoláda - to nie je čokoláda (farbivá a prímesi). Čokoládové tyčinky. Veľké množstvo kalórií v kombinácii s chemickými prísadami, geneticky modifikovanými produktmi, farbivami a vonné látky. Kombinácia veľkého množstva cukru a rôznych chemických prísad poskytuje najvyššií kalorický obsah a túžbu jesť ich znova a znova.


25. Шоколадные конфеты еда, здоровье, опасность, продукты
26. Kurča

Predovšetkým muži  by vo všeobecností nemali jesť kuracinu, pretože celá pozostáva z  hormónov. Kuracie mäso obsahuje 6 ženských hormónov, vrátane progesterónu. Ak muž  začne jesť ženské hormóny, spôsobí to u neho prirodzene pokles testosterónu  na úroveň, ktorá už neskôr nemôže byť obnovená.. Baran je jediné zviera, ktoré nebude jesť  žiadne hormóny. Konzumujte mäso, ktoré nepochádza z komerčných liniek. Kurča v súčasností je najkomerčnejší produkt!


 

26. Курятина еда, здоровье, опасность, продукты
27. Tavené syry

V porovnaní s tvrdými syrmi tavené syry obsahujú viac sodíka, čo ich robí nezdravými potravinami pre ľudí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom a iných kardiovaskulárnymi ochoreniami. Sú úplne neabsorbovateľné!27. Плавленые сырки еда, здоровье, опасность, продукты

28. Instantná káva

Muži by ju vôbec nemali  konzumovať! Kategorický! Následkom jej konzumácie dochádza k  úplnej premena hormonálnych žliaz.

 

28. Растворимый кофе еда, здоровье, опасность, продукты
29. Aromatizované čaje

Najlepšie je piť prírodné čaje, v ktorých nič nepláva, ktoré sú bez akejkoľvek zvláštnej príchute. Všetky ochutené čaje sú s kyselinou citrónovou, pomarančovou či akoukoľvek inou kyselinou. Návyk nastáva okamžite. Musíme sa naučiť vylučovať všetku kyselinu z tela von.
30. Rafinované aromatizované oleje

Rafinovaný olej sa nemôžu konzumovať, pretože podľa molekulárnej štruktúry sa príliš nelíšia od plastov,  čo sa s nimi deje v procese silného ohrievania pri rafinácii. Tento olej spôsobí zanesenie  tela a je silný karcinogén. Z rovnakého dôvodu nemôžete opakovane smažiť v tom istom oleji s výnimkou olivového oleja ... Rafinovaný olej sa nemôže surový používať do  šalátov. Používa sa iba na smaženie.30. Рафинированное дезодорированное растительное масло еда, здоровье, опасность, продукты


31. Kečup, rôzne omáčky a náplne

Majú vysoký obsah  farebných prímesi,  chuťových prímesí a náhražok GMO, okrem toho konzervačné látky, ktoré chránia tieto výrobky, ale poškodzujúce črevnú mikroflóru a ničiace prospešné mikróby v tele.


31. Кетчуп, различные соусы и заправки еда, здоровье, опасность, продукты32. zemiakové lupienky

Zemiakové lupienky, najmä pripravené nie z celých zemiakov ale zo zemiakovej  kaše. V podstate sa jedná o zmes zo sacharidov a tukov plus umelých aromatických látok.


32. Картофельные чипсы еда, здоровье, опасность, продукты
33. Produkty rýchleho  prípravy

Produkty rýchlej prípravy,  instantné cestoviny, instantné polievky, zemiaková kaša, instantné šťavy typu "Jupiter" a "Zuko." Všetko to je samá chémia škodlivá pre telo.33. Продукты быстрого приготовления еда, здоровье, опасность, продукты


34. Alkohol

Dokonca aj na minimálnom množstve bráni vstrebávaniu vitamínov. Okrem toho alkohol je sám osebe vysoko kalorický. Rozprávať  o vplyve alkoholu na pečeň, obličky nestojí zato,  všetci o tom veľmi dobre viete. Nespoliehajte na to, že malom množstvo je alkohol  prospešný. To všetko má miesto iba pri rozumnom prístupe k jeho užitiu (pomerne zriedkavo a v malých dávkach).34. Алкоголь еда, здоровье, опасность, продукты

35. Sladké bublinkové nápoje

Sladké bublinkové nápoje – to je zmes cukru, chemických látok a plynov pre rýchlejšie rozšírenie škodlivých látok po tele. Napríklad taká Coca-Cola, je vynikajúci prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa a hrdze. Preto si riadne zvážte skôr, než  takúto „žieravinu“ pustíte do svojho žalúdka. Okrem toho tieto bublinkové  sladké nápoje sú škodlivé vysokou koncentráciou cukru – cca 4-5  lyžičky cukru  v pohári vody. Nie je preto prekvapujúce, že po hasení svojho smädu takýmto nápojom budete chcieť o päť minút až zase  piť.


35. Сладкие газированные напитки еда, здоровье, опасность, продукты

  1. Kysnutý chlieb a Biely chlieb

Konzumovaním kysnutého chleba jete huby. Prednosť by mal mať  ražný chlieb. Rafinovaná biela múka  rovnako ako iné rafinované výrobky  určite patrí medzi vrchol škodlivých potravín. "Plátky sendviča" nie sú plno cennou náhradou chleba . To je "pečivo", so všetkými dôsledkami.36. Дрожжевой хлеб и белый хлеб еда, здоровье, опасность, продукты

37. Šťavy v balení

O žiadnych prírodných šťavách v tomto prípade nemôže byť reč.. Neexistujú prírodné šťavy  v krabiciach. Nedávajte to piť svojim deťom! To je čistá chémia.

 

37. Соки в пакетах еда, здоровье, опасность, продукты

 

Zdroj: http://fishki.net/1514116-37-samyh-opasnyh-produktov.html

 

Za preklad článku pekne ďakujeme našej doborovoľnej pomocníčke Márii Shipke


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |