Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
22. júna 1941: smutný dátum v histórii Ruska - chelemendik.sk

 

22. júna 1941: smutný dátum v histórii Ruska

2020-02-23  (04:17)

 - 22. júna 1941: smutný dátum v histórii Ruska

22. júna 1941 napadlo nacistické Nemecko ZSSR. Začala sa Veľká vlastenecká vojna. Generáli wehrmachtu počítali s bleskovou vojnou. Blitzkrieg s dosiahnutím hraníc Moskvy po niekoľko mesačnom útoku. Historici si kladú otázku, či bol ZSSR pripravený na vojnu s Nemeckom.

Samozrejme, že sa Sovietsky zväz na ňu pripravoval. A veľmi dôkladne. Ako poznamenáva ruská historička Natália Lebedevová, Stalin sa obával, že ak ZSSR sústredí veľké sily na hranici, vyprovokuje tým Nemecko:

-Tento strach nebol vôbec opodstatnený. Stalin sa nádejal, že jeho kroky zabránia napadnutiu Nemecka. V dôsledku toho nestihol ZSSR priviesť vojská k hraniciam a nepriateľ sa ocitol neďaleko od Moskvy.

V osvetľovaní udalostí, spojených so začiatkom vojny a predvojnovým obdobím je veľa nejasného. Jednou z kľúčových otázok sú špekulácie o tom, že ZSSR bol vraj spojencom nacistického Nemecka. Ako je známe, v auguste v roku 1939, bola medzi Moskvou a Berlínom podpísaná dohoda o nenapadnutí. Hovorí historik Vladimír Simindej:

-Neexistujú žiadne doklady, ktoré by nasvedčovali, že ZSSR a Tretia ríša boli v stave spojenectva. Doklady upravujú úplne iné témy. Týkajú sa otázok nenapadnutia, hraníc a obchodu. Z pohľadu podpísaných dokladov ZSSR a Nemecko neboli v stave spolupráce.

Dnes existuje dostatočne veľa falzifikácií podstatou ktorých je, že hlavným vinníkom Druhej svetovej vojny chcú urobiť Stalina, pretože vraj on sám plánoval napadnúť na Nemecko, lenže Hitler ho predbehol. Hovorí Vladimír Simindej:

-Stalin je zodpovedný za nepripravenosť krajiny rýchle utlmiť nemeckú agresiu. Myslím si, že sám si bol toho vedomý. A čo sa týka špekulácií o tom, že začal vojnu, to je očividná lož. Stalin sa všemožne snažil predísť vojne. Odkladal akékoľvek kroky, ktoré by vojnu mohli vyprovokovať.

Práve začiatočné obdobie vojny, jej prvé dni a týždne sa stali najťažšími a najtragickejšími. Lenže nemecké velenie sa vo svojich plánoch pomýlilo. Po vstupe na územie ZSSR narazilo na urputný odpor sovietskych vojsk. Sovietsko-nemecký front sa okamžite stal rozhodujúcim frontom Druhej svetovej vojny. Práve tu sa začala grandiózna bitka, výsledok ktorej rozhodol o osude nielen krajiny, ale celého sveta. Sovietske vojská, prejaviac statočnosť a hrdinstvo, dokázali zlomiť hitlerovský plán pochodu na Východ. V Berlíne predpokladali, že už na jeseň 1941 budú môcť začať s útokom na Irán, Irak, Egypt, oblasť Suezského kanála a potom aj na Indiu. Lenže týmto plánom nebolo súdené, aby sa uskutočnili.

 

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2013_06_21/22-juna-1941-smutny-datum-v-historii-Ruska/

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |