Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
100 krát povedaná lož sa nestane pravdou - chelemendik.sk

 

100 krát povedaná lož sa nestane pravdou

2020-05-27  (23:07)

 - 100 krát povedaná lož sa nestane pravdou

Pataki len pokračuje v štvavej kampani, vyhlásil Čaplovič

Za pokračovanie v "štvavej a ohováračskej kampani, ktorá ponúka ďalšie falošné argumenty proti jazykovému zákonu" označil vicepremiér Dušan Čaplovič (na snímke) dnešné vyhlásenia Georgea Patakiho. Podľa Čaploviča "nakoľko bol názor pána Patakiho formovaný po rozhovore s Pálom Csákym, ide o jasný dôkaz toho, že predseda SMK aj naďalej intenzívne klame a evidentne mu to chutí. Pracovnou metódou kritikov jazykového zákona je 100 krát opakovať lož a dúfať, že sa stane pravdou". Vicepremiér Dušan Čaplovič je presvedčený o tom, že "prax ukáže reálnu stránku paragrafov a stane sa zmizíkom na nezmyselné sťažnosti a kritiku".

 V podobnom duchu reagovalo aj Ministerstvo kultúry(MK) SR. Podľa neho sa George Pataki so zákonom o štátnom jazyku neoboznámil a iba uveril klamstvám predsedu SMK Pála Csákyho. Podľa ministerstva to vyplýva z vyjadrení amerického politika Patakiho. Ako ďalej agentúru informoval hovorca MK SR Jozef Bednár, "ak by George Pataki slovenský jazykový zákon poznal, vedel by, že táto legislatívna norma nezakazuje príslušníkom národnostnej menšiny na Slovensku dorozumievať sa v materinskom jazyku. Na základe novely nikto nemôže byť potrestaný za používanie materinského jazyka".

Zákon podľa MK SR nerieši používanie jazykov národnostných menšín, ale zabezpečuje jediné - právo pre každého občana Slovenskej republiky bez ohľadu na národnosť dorozumieť sa všade na Slovensku v štátnom jazyku. Ak by sa G. Pataki podľa MK SR pre získanie objektívneho pohľadu zaujímal aj o názor predstaviteľov slovenskej vlády, "musel by, tak ako napríklad vysoký komisár OBSE Knut Vollebaek, skonštatovať, že zákon je plne v súlade s medzinárodnými štandardmi a nejde proti záujmom a právam príslušníkov národnostných menšín na Slovensku," dodáva sa v stanovisku ministerstva.

Niekdajší guvernér štátu New York a významný člen republikánskej strany George Pataki je na Slovensku na neoficiálnej návšteve. Prišiel na pozvanie predsedu Strany maďarskej koalície (SMK) Pála Csákyho. S predstaviteľmi slovenskej vlády nemá plánované stretnutie. Na dnešnej spoločnej tlačovej besede s predstaviteľmi SMK uviedol, že "novelizovaný slovenský jazykový zákon vytvára nebezpečenstvo pre maďarskú menšinu na Slovensku". To, že hovorí minorite, že sa nesmie dorozumievať v materinskom jazyku, je netolerovateľné, zdôraznil Pataki. Slovenský jazykový zákon sa podľa neho netýka len našej krajiny alebo Maďarov u nás, ale ľudských práv ako takých. "Spojené štáty budú veľmi znepokojené, ak sa tento jazykový zákon nezmení," vyhlásil. Pataki pripomenul, že svoje obavy z jazykového zákona povedal aj vysoký komisár OBSE Knut Vollebaek, ktorý tiež vyzval na isté zmeny. Rovnako Európska únia sa podľa neho vyjadrila, že zákon by Slovensko malo prehodnotiť.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |